La Liga

Poraz Barcelone, razočaravajući remi Reala

Rayo Vallecano šokirao je na svom travnjaku Barcelonu s 1-0 u 11. kolu Primere. Real Madrid, bez Luke Modrića, odigrao je samo 0-0 protiv Osasune na Bernabeuu.
Sport / Nogomet | 28. 10. 2021. u 00:10 Bljesak.info

Hrabri Rayo Vallecano šokirao je na svom travnjaku Barcelonu s 1-0 u 11. kolu Primere,  što mu je prva pobjeda nad Kataloncima nakon 19 godina.

Tako je nakon domaćeg poraza u El Clasicu od Reala (1-2) u nedjelju, Barcelona doživjela novi udarac u La Ligi.

Blaugrani je ovo već treći ligaški poraz u samo 10 utakmica, a četvrti ukupno u zadnjih šest utakmica.

U 30. minuti kapetan Sergio Busquets je izgubio loptu što je u pogodak pretvorio kolumbijski veteran Radamel Falcao. Nizozemac Memphis Depay izveo je u 72. minuti penal, a njegov udarac je zaustavio makedonski vratar Stole Dimitrievski.

Rayo se pobjedom popeo na visoko četvrto mjesto s 19 bodova, dok Barca ima četiri boda manje i tek je deveta.

Real Madrid, bez Luke Modrića, odigrao je samo 0-0 protiv Osasune na Bernabeuu u 11. kolu Primere.

Najveću šansu za goste propustio je Moncayola, koji je u 50. minuti pogodio vratnicu, a Karim Benzema je u 62. minuti zatresao gredu.

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić nije ozlijeđen nego ga je trener Carlo Ancelotti u posljednji trenutak izostavio s popisa za utakmicu s Osasunom kako bi ga odmorio.

Sevilla je odigrala 1-1 kod Malorce i privremeno preuzela vrh ljestvice s 21 bodom. Povela je Mallorca u 22. minuti golom Antonia Sanchesa, a izjednačenje Sevili je donio je Eric Lamela u 73. minuti. Ivan Rakitić je ušao u igru osam minuta prije kraja.

Drugi klub iz Seville, Betis, se vinuo jako visoko zahvaljujući domaćoj pobjedi nad Valencijom (4-1).

Real, Sevilla, Betis i Real Sociedad vode s 21 bodom, a Osasuna je šesta s 19 bodova.