Kvalifikacije za EURO 2024

Španjolci prekinuli škotski niz, Albanija na vrhu skupine

U susretu A skupine kvalifikacija za EURO 2024. godine, Španjolska je u Sevilli pobijedila Škotsku sa 2-0, prekinuvši škotski niz od pet uzastopnih pobjeda.
Sport / Nogomet | 12. 10. 2023. u 23:19 Bljesak.info/Hina

Škoti su u Sevilli imali priliku pobjedom protiv "Furije" postati prva reprezentacija koja bi se pridružila domaćinu Njemačkoj na europskoj smotri iduće godine.

Škoti su "nekoliko sekundi" i bili sudionici EP-a kada je Scott McTominay fantastično pogodio iz "skraćenog kornera" u 60. minuti, no VAR je poništio pogodak zbog ometanja vratara.

Gosti su se dobro držali, odolijevali su napadima sve do 73. minute kada je Alvaro Morata doveo Španjolsku u vodstvo. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Oihan Sancet u 86. minuti.

"Furija" je već u drugoj minuti mogla do vodstva, ali Ferran Torres nije bio dovoljno precizan. U 12. minuti prijetio je Alejandro Balde, ali je škotska obrana blokirala njegov pokušaj. U 20. minuti je bolje mogao reagirati i Mikel Oyarzabal.

Najbliže vodstvu u prvom dijelu domaćin je bio u 36. minuti, pucao je Mikel Merino, ali je njegov udarac završio u okviru gola. Španjolska je u prvom dijelu imala 77 posto posjeda lopte, te 10 udaraca, a Škoti niti jedan.

Do kraja utakmice broj španjolskih udaraca povećao se na 17, dok su Škoti uputili samo jedan udarac u suparnička vrata. GOLOVI

U drugom susretu iz skupine Norveška je na gostovanju pobijedil Cipar sa 4-0 osvojivši važne bodove u borbi za EURO. Strijelci su bili Alexander Sorloth (33), Erling Haaland (65, 72) i Fredrik Aursnes (81).

U skupini E Albanija je u Tirani pobijedila Češku sa 3-0 načinivši veliki korak prema europskoj smotri.

Domaćin je poveo već u devetoj minuti golom Jasira Asanija, a u nastavku susretu dva gola je zabio Taulant Seferi (53, 72).

Češka je od 40. minute igrala s igračem manje, nakon što je isključen Mojmir Chytil. Napadač Slavije je postigao gol, međutim to je učinio rukom dobivši žuti karton, a kako je to bio njegov drugi, morao je na "hlađenje".

Poljska je na gostovanju pobijedila Farske Otoke sa 2-0 golovima Sebastiana Szymanskog (4) i Adama Bukse (65).

U skupini I Bjelorusija i Rumunjska su odigrali 0-0, dok je Kosovo na gostovanju porazilo Andoru sa 3-0.

Švicarska je na vrhu ljestvice sa 14 bodova, ispred Rumunjske (13) i Izraela (11).

U ovoj skupini su do daljnjega odgođene sve utakmice reprezentacije Izraela.