Federalna liga

Sloboda izviždana, pa ipak slavila na početku Prve lige

Danas je odigrano pet utakmica prvog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.
Sport / Nogomet | 12. 08. 2023. u 21:56 M.V. | Bljesak.info

Kao donedavni premijerligaš tuzlanska Sloboda automatski je viđena kao najveći favorit nove sezone Prve lige Federacije BiH, no već prva utakmica pokazala je da će Tuzlaci imati težak posao.

Sloboda je svladala Rudar iz Kaknja s 3:2, no gosti su vodili na poluvremenu autogolom Nermina Mujkića još iz treće minute. Nakon što je nekih 2500 navijača domaćih izviždalo Slobodine igrače na poluvremenu, u drugom dijelu uslijedio je preokret.

Dino Kalesić je s dva brza gola donio preokret, a Kenan Dervišagić je povećao na 3:1. Gosti su u sudačkoj nadoknadi preko Omera Musića postavili konačnih 3:2.

U utakmicama subotnjeg programa palo je neuobičajeno puno golova, a kolo će se zavoriti u nedjelju, utakmicama u Olovu i Doboju kod Kaknja.

Susret između Zvijezde iz Gradačca i Tomislava nije odigran zbog dana žalosti u Gradačcu.