Slavlje Tottenhama na Etihadu, Liverpool opet u igri

Nogometaši Tottenhama po drugi put ove sezone pobijedili su Manchester City i nanijeli aktualnim prvacima treći ovosezonski poraz u Premier ligi svladavši ih na Etihadu sa 3-2 (1-1) u sjajnoj utakmici s dramatičnim završetkom.
Sport / Nogomet | 19. 02. 2022. u 23:09 Bljesak.info/Hina

Spursi su na Etihadu poveli već u 4. minuti kad je Dejan Kuliševski pogodio mrežu nakon Sonove asistencije.

U 33. minuti veselili su se navijači Manchester Cityja, kad je Ilkay Gundogan pogodio za 1-1. Novo vodstvo gostima donio je Harry Kane u 59. minuti, a ponovno je asistent bio Son.

Sve do druge minute sučevog dodatka Tottenham je držao vodstvo, a onda je zbog igranja rukom u kaznenom prostoru i uz asistenciju VAR-a sudac Anthony Taylor dosudio kazneni udarac za City. Precizan je bio Riyad Mahrez i izjednačio na 2-2.

No, u petoj minuti sučevog dodatka Kane je svojim drugim pogotkom prekinuo niz od tri prvenstvena poraza Spursa te razveselio navijače Tottenhama i Liverpoola.

Naime, nakon što su pobijedili Norwich City sa 3-1 (0-0), nogometaši Liverpoola su zaostatak za vodećim Manchester Cityjem smanjili na šest bodova.

Liverpool je do 64. minute bio u zaostatku, nakon što je u 48. minuti Rashica donio vodstvo gostima iz Norwicha. No, tada su u razmaku od tri minute Sadio Mane (64) i Mohamed Salah (67) preokrenuli rezultat, a za konačnih 3-1 pogodio je Luis Diaz (80).

Pobjedu je odnio i Chelsea koji je s minimalnih 1-0 slavio na gostovanju kod Crystal Palacea. Hakim Ziyech je bio strijelac u 89. minuti, nakon što mu je u 75. minuti poništen pogodak zbog zaleđa. Mateo Kovačić je igrao od 74. minute, kad je zamijenio Kantea.

Vodeći Manchester City ima 63 boda, a Liverpool je drugi sa 57 bodova uz utakmicu manje. Chelsea je na trećem mjestu sa 50 bodova, također uz utakmicu manje od vodećeg Manchester Cityja.

Tottenham je pobjedom došao do 39 bodova i sada je na sedmom mjestu, ali ima i tri zaostale utakmice te se može ravnopravno boriti za četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Velike gostujuće pobjede u borbi za opstanak u Premier ligi ostvarili su Burnley i Watford. Burnley je s čak 3-0 slavio kod Brightona, a Watford je u Birminghamu iznenadio Aston Villu. Za pobjedu Watforda i pomak sa začelja ljestvice pogodak je postigao Emmanuel Dennis u 78. minuti.

Burnleyju su uvjerljivu pobjedu u Brightonu donijeli novopridošli Nizozemac Wout Weghorst (21), Josh Brownhill (40) i Aaron Lennon (69).

U prvoj utakmici 26. kola West Ham i Newcastle su u Londonu odigrali 1-1. Domaćin je poveo golom Dawsona u 32. minuti. U posljednjim sekundama prvog dijela gosti su izjednačili, a gol za, na kraju se ispostavilo konačnih 1-1, zabio je Willock.

Engleska - 26. kolo

Man. City - Tottenham 2-3 (Gundogan 33, Mahrez 90+1-11m / Kulusevski 4, Kane 59, 90+5)
Arsenal - Brentford 2-1 (Smith Rowe 48, Saka 80 / Norgaard 90+5)
Aston Villa - Watford 0-1 (Dennis 78)
Brighton - Burnley 0-3 (Weghorst 21, Brownhill 40, Lennon 69)
C. Palace - Chelsea 0-1 (Ziyech 89)
Liverpool - Norwich 3-1 (Mane 64, Salah 67, Diaz 80 / Rashica 48)
Southampton - Everton 2-0 (Armstrong 52, Long 84)
West Ham - Newcastle 1-1 (Dawson 32 / Willock 45+1)