Prvak uvjerljiv

Slavlje Napolija protiv Intera u derbiju Serie A

U derbiju 36. kola talijanske Serie A nogometaši Napolija pred svojim su navijačima svladali milanski Inter s 3-1, a svi pogoci postignuti su u drugom poluvremenu, od toga čak tri u posljednjih 15 minuta dvoboja.
Sport / Nogomet | 21. 05. 2023. u 22:19 Bljesak.info

Inter je od 41. minute bio s igračem manje, jer je drugi žuti karton zaradio Gagliardini.

Brojčanu prednost novi talijanski prvak je iskoristio u 67. minuti, kad je Andre Anguissa pogodio za 1-0.

Napoli je vodio do 82. minute, kad je Romelu Lukaku izjednačio.

Pobjedu Napoliju donijeli su Giovanni Di Lorenzo golom u 85. minuti i Gianluca Gaetano koji je bio strijelac u petoj minuti sučevog dodatka. GOLOVI

Marcelo Brozović nije bio u početnoj postavi gostujuće momčadi, a u igru je ušao u 58. minuti. Edin Džeko ostao je na klupi do kraja susreta.

Napoli je došao do 27. prvenstvene pobjede i 86 bodova, 17 više od drugoplasiranog Juventusa koji ima utakmicu manje.

Inter je ostao na 66 bodova i nalazi se u neizvjesnoj borbi za mjesta u Ligi prvaka za sljedeću sezonu, jer je ima samo bod više od Lazija, koji ima i utakmicu manje, te dva više od Milana.

U igri za Ligu prvaka, matematički je i Atalanta koja ima 61 bod i nalazi se na šestoj poziciji, piše HIna.