Bodo/Glimt ne zna za milost

Norveški express juri prema play-offu Lige prvaka

Nogometaši norveškog prvaka Bodo/Glimta napravili su veliki korak prema plasmanu u play-off rundu Lige prvaka, gdje će igrati protiv Dinama ili Ludogoreca, nakon što su u prvom susretu 3. pretkola pobijedili Žalgiris sa čak 5-0.
Sport / Nogomet | 03. 08. 2022. u 21:59 Bljesak.info

Norveški sastav je bio uvjerljiv postigavši u prvom poluvremenu dva, a u nastavku susreta još tri gola za miran uzvrat u Vilniusu.

Domaćin je poveo u 33. minuti golom Huga Vetlesena iz kaznenog udarca, a samo tri minute kasnije Amhal Pellegrino je povećao na 2-0.

U nastavku susreta Lars Salvesen je u 58. minuti zabio za 3-0, tri minute kasnije Marius Hoibraaten je bio strijelac za 4-0, da bi priču u sudačkoj nadoknadi zaključio Runar Espejord.

Uzvratni susret je 9. kolovoza, a pobjednik ovog para u play-offu će igrati protiv boljeg iz susreta zagrebačkog Dinama i bugarskog Ludogoreca. Modri su u prvom susretu u Razgradu pobijedili sa 2-1.

Poraženi iz ovih ogleda će međusobno igrati u play-offu Europske lige, piše Hina.

Norveški sastav je prošle sezone bio jedno od najugodnijih iznenađenja u europskim kupovima doguravši do četvrtfinala Konferencijske lige u kojem su ispali od kasnijeg pobjednika Rome.

Bodo/Glimt je protiv Rome igrao i u skupini deklasiravši momčad Josea Mourinha sa čak 6-1, dok su u Rimu odigrali 2-2. U play-off rundi su bili uvjerljivi i protiv Celtica (3-1, 2-0), dok su u osmini finala izbacili AZ (2-1,2-2).

Dvoboj između prvaka Auerbajdžana i Mađarske završio je bez pobjednika.

Ferencvaros je poveo u 17. golom Francka Bolija, a jedini pogodak za Qarabag zabio je Owusu u 34. na dodavanje Filipa Ozobića.

Napomenimo da je Qarabagovom nogometašu Ibrahimi Wadji u sudačkoj nadoknadi prvog dijela VAR poništio pogodak.

Izraelski Maccabi Haifa  bio je uvjerljiv protiv ciparskog Apollon, svladavši ih 4:0.

Liga prvaka 3. pretkolo (srijeda)

Bodø/Glimt - Žalgiris 4:0 (Vetlesen 33., Pellegrino 36., Salvesen 58., Hoibraaten 61., Espejord 90+3.)

Qarabag - Ferencvaros 1:1 (Owusu 34./Boli 17.)

Maccabi Haifa - Apollon 4:0 (Peybernes-ag 38., Mohamed 54., 62., Pierrot 79.)

Dinamo Kijev - Sturm Graz 1:0 (Karavaev 28.)

12. domaća pobjeda u nizu!

Prvaku Norveške ovo je bila nevjerojatna 12. domaća euro-pobjeda u nizu!

Početkom prošle sezone u Bodu su izgubili od Legije 2:3, a onda su svladali Valur 3:0, Prištinu 2:0, Žalgiris 1:0, Romu 6:1, Zorju 3:1, CSKA Sofiju 2:0, Celtic 2:0, AZ Alkmaar 2:1, Romu 2:1, KI Klaksvik 3:0, Linfield 8:0 i sada Žalgiris 5:0.

Gol-razlika 39:4. Impresivno!