Odgođeni susret

Široki rutinski svladao Željezničar u ponovljenom susretu

Nakon što je u nedjelju obilna kiša onemogućila odigravanje njihove utakmice na čitlučkom stadionu Bare, Široki Brijeg i Željezničar igrali su svoj susret 20. kola u ponedjeljak.
Sport / Nogomet | 26. 02. 2024. u 14:50 M.V. | Bljesak.info

U ponedjeljak je zasjalo sunce koje je omogućilo odigravanje ovog derbija, iako teren i nije bio u najboljem stanju. No, to nije smetalo Širokom da posve zasluženo i relativno lako svlada Željezničar s 2:0.

Široki je poveo u 59. minuti golom iz dva poteza. Vratar Josip Bender poslao je loptu Luki Marinu koji je odličnom loptom pronašao Mihaela Kuprešaka, a ovaj je preciznim udarcem pogodio za 1:0.

Do kraja susreta Široki je rutinski čuvao vodstvo, a onda u 90. minuti je otklonio sve dvojbe. Na centru je katastrofalno pogriješio Andrija Drljo, a Petar Mišić sjurio se prema golu i pogodio za konačnih 2:0.

Široki Brijeg tako je u kratko vrijeme pobijedio i Sarajevo i Željezničar, a sada mu u Kupu u goste dolazi Velež.