Stanić dvostruki strijelac

Široki Brijeg nosi lijepu prednost u Albaniju

Široki Brijeg ostvario je visoku pobjedu 3:1 nad albanskom Vllaznijom i nalazi se blizu prolaska u 2. kolo kvalifikacija za Konferencijsku ligu.
Sport / Nogomet | 08. 07. 2021. u 22:34 S.B. | Bljesak.info

U prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu Široki Brijeg je napravio korak  prema plasmanu u drugo kolo.

Široki je slavio 3:1 pobjedu nad Vllaznijom, pa će imati lijepu zalihu uoči uzvrata u Skadru.

Široki je prva dva gola postigao iz jedanaesteraca, prvog je izborio Alen Jurilj, a drugi Božo Vukoja, no oba je realizirao Mato Stanić. Na 3:0 povisio je Daniel Lukić u 77. minuti.

Alen Jurilj je u zadnjim minutama imao veliku šansu za 4:0, no nije pogodio, pa je kazna pala u drugoj minuti sudačke nadoknade kada Mehdi Coba pogađa za 3:1.

Samo minutu nakon toga Lukić je glavom pogodio vratnicu.

Inače, ruski sudac Aleksej Matjunin osim što je dosudio dva jedanaesterca podijelio je čak 14 žutih kartona, od čega čak devet gostima, te jedan crveni karton igraču Vllaznije.