Brandao dvaput iz penala

Preokret Veleža za povijesnu europsku pobjedu

U prvoj europskoj utakmici u poslijeratnoj povijesti Velež je s 2:1 svladao Coleraine iz Sjeverne Irske.
Sport / Nogomet | 08. 07. 2021. u 22:05 S.B. | Bljesak.info

Ne samo da je Velež u četvrtak igrao prvu europsku utakmicu nakon 33 godine, nego je i prvi put igrao pred svojim navijačima nakon točno 16 mjeseci. Oko 5000 navijača Veleža na sarajevskoj Grbavici slavilo je 2:1 pobjedu nad predstavnikom Sjeverne Irske, Colerainom.

Rođeni su tako slavili, iako su doživjeli prvi šok. Naime, prvi put pošto su gosti prešli centar Ben Doherty je u 9. minuti pogodio s preko 25 metara i doveo Coleraine u vodstvo.

Bljesak.info / Velež slavio u prvoj europskoj utakmici nakon rata

Veležu je dugo trebalo da se pribere, no u 37. minuti Brandao je izborio jedanaesterac, kojeg je Brazilac sam pretvorio u 1:1.

Rođeni su i u nastavku bili dominantniji, a u 66. im se otvorio put do pobjede. Kapetan gostiju Lyndon Kane igrao je rukom u svom šesnaestercu, dobio je crveni karton, a Velež jedanaesterac.

Opet ga je izveo Brandao koji je pogodio za 2:1 i konačnu pobjedu. Velež tako u uzvrat nosi jedan gol prednosti, a, podsjetimo, od ove sezone gol u gostima više nema onakvu ulogu kao prije.

Uzvrat je za sedam dana u Sjevernoj Irskoj.