Primera División

Sevilla gostujućom pobjedom kod Raya prekinula crni niz

U posljednjem susretu 23. kola španjolskog nogometnog prvenstva Sevilla je na gostovanju pobijedila Rayo Vallecano sa 2-1 prekinuvši niz od četiri kola bez pobjede.
Sport / Nogomet | 06. 02. 2024. u 00:10 Bljesak.info

Sva tri gola pala su u prvom dijelu, a junak susreta bio je dvostruki strijelac Youssef En-Nesyri.

Marokanski napadač je doveo goste u vodstvo u 19. minuti, izjednačio je Isi Palazon u 29. minuti, no En-Nesyri je u posljednjim trenucima prvog dijela doveo Sevillu do nove prednosti.

U nastavku susreta Rayo Vallecano je imao nekoliko prilika za izjednačenje, no rezultat se više nije promijenio.

Sažetak utakmice OVDJE

Sevilla je tek četvrtom pobjedom ove sezone napredovala na 15. mjesto sa 20 bodova, tri više od zone ispadanja, dok je Rayo Vallecano na 13. mjestu sa 24 boda.

Na vrhu je Real Madrid sa 58 bodova, dva više od Girone, a Barcelona je treća sa 50 bodova.

Rezultati:

Rayo Vallecano - Sevilla 1-2 (Palazon 29 / En-Nesyri 19, 45)
U nedjelju:

Villarreal - Cadiz 0-0

Osasuna - Celta Vigo 0-3 (Strand Larsen 24, De la Torre 25, Douvikas 90)
Real Betis - Getafe 1-1 (Isco 35-11m / Greenwooda 8-11m)
Real Ma. - Atletico Ma. 1-1 (Diaz 20 / Llorente 90+3)

U subotu:

Girona - Real Sociedad 0-0

Alaves - Barcelona 1-3 (Omorodion 51 / Lewandowski 22, Gundogana 49-11m, Roque 63)
Valencia - Almeria 2-1 (Duro 14, Jaremčuk 23 / Arribas 50)
Granada - Las Palmas 1-1 (Mendez 43 / Pejino 68)