Kakav debi

Sarajevo slavilo kod Borca u Dudićevom debiju

U jednom od derbija drugog kola Sarajevo je svladalo Borac u gostima i produžilo mu krizu.
Sport / Nogomet | 24. 07. 2022. u 18:44 M.V. | Bljesak.info

Feđa Dudić debitirao je u službenoj utakmici za Sarajevo uvjerljivom 3:1 pobjedom kod banjalučkog Borca. Bila je to prva utakmica Sarajeva u novoj sezoni, a pobjeda kod bivšeg prvaka potvrdila je da se radi o jednom od favorita za naslov prvaka.

Svi golovi pali su u drugom dijelu, a Sarajevo je povelo u 47. minuti preko Dala Varešanovića. U 70. minuti izjednačio je Momčilo Mrkaić, no završnica je pripala gostima.

Prvo je Rijad Kobiljar doveo goste u novo vodstvo, a onda je Ivan Ikić iskoristio poigravanje Ćetkovića i postavio konačnih 3:1.

Borac je i ovu utakmicu igrao izvan Banja Luke, ovaj put u Novom Gradu, a ovaj poraz produžio je krizu banjalučkog kluba. Trener Lalatović je podnio ostavku, koja je odbijena, ali pitanje je hoće li ostati nakon novog poraza.