Derbi kola

Sarajevo odnijelo bodove s pune Pecare

Sport / Nogomet | 05. 03. 2023. u 17:50 M.V. | Bljesak.info

U derbiju 21. kola Sarajevo je u gostima svladalo svog velikog rivala Široki Brijeg s 3:1 te tako spriječilo Širokobriježane da smanje razmak za Zrinjskim.

Odluka u derbiju pala je u prvom poluvremenu koje je domaćin odigrao katastrofalno i u kojem je Sarajevo napravilo ključnu prednost. Hamza Čataković pogodio je već u 5. minuti, a isti igrač izborio je jedanaesterac u 45. minuti.

Jedanaesterac je realizirao Almedin Ziljkić. U drugom dijelu Sarajevo je čuvalo svoju prednost, a u 79. minuti potvrdilo pobjedu. U kontri "dva na jedan" Ziljkić je uposlio Renana Oliveiru, a Brazilac je pogodio za 3:0.

Sve što su domaći uspjeli napraviti je smanjiti na 1:3, a strijelac je bio Bože Vukoja iz jedanaesterca.

Inače, derbi je odigran pred skoro punim tribinama Pecare, a domaći navijači uoči utakmice priredili su i spektakularnu koreografiju.