Karl-Heinz Rummenigge je dao zanimljiv interview za njemački Bild u kojem je između ostalog govorio o pritužbama igrača na opterećenja, veliki broj utakmica koje igraju, ali i nekim drugom stvarima. Poput zarade i profita u nogometu ali i uvođenju jedne vrste Salary Capa, godinama prisutnog u američkim profi sportovima.
Karl-Heinz Rummenigge se vratio u Bayern 1991. godine, na mjestu potpredsjednika je ostao jako dugo, do 2003. godine kada je imenovan prvog čovjeka IO, korporacije FC Bayern München. Trenutačno je član Nadzornog odbora Bayerna.
Rummenigge kaže kako je nogomet uhvatio krivi smjer.
"Imao sam nekoliko razgovora s Aleksandrom Čeferinom. UEFA, klubovi, Europske lige, sindikat igrača FIFPro i konzultanti moraju sjesti i razgovarati o tome kako zajednički pronaći racionalnije rješenje. Predviđam da će, ako se stvari ovako nastave, nogomet biti jedina industrija na svijetu koja više ne donosi profit, već samo gubitke. Svi se vozimo prema zidu - i nitko nije spreman maknuti nogu s gasa".
Jedna od mogućnosti kojoj europski nogomet može pribjeći je i da se postave ograničenja kakva vrijede u američkim profesionalnim ligama.
"U Europi trebamo ili apsolutnu gornju granicu troškova momčadi kao u američkim profesionalnim ligama (za plaće, transfere, agentske naknade; ur.). Ili ograničenje na plaće igrača. Na kraju dana, gornja granica plaće vjerojatno bi bila bolja za unutarnju radnu atmosferu, makar samo za suzbijanje faktora ljubomore u svlačionici. Jer ako jedna osoba zarađuje suludu plaću, sve ostale možete platiti samo znatno manje. Nadalje, kada bi igrač Bayerna zarađivao "samo" 15 milijuna eura godišnje umjesto 20, i dalje bih to smatrao, uz dužno poštovanje, suludom svotom novca", zaključio je Rummenigge u razgovoru za Bild.