UEFA Konferencijska liga

Roma, Slavia, Feyenoord i PAOK uspješni

Nakon Marseillea, PSV Eindhovena, i Bodo/Glimta i Leicester Cityja, plasman u četvrtfinale Konferencijske lige izborili su i Roma, praška Slavia, Feyenoord, PAOK.
Sport / Nogomet | 17. 03. 2022. u 23:26 Bljesak.info

Rimljani su odigrali 1-1 protiv Vitessea izjednačivši u sudačkoj nadoknadi nakon što su prvi susret dobili s 1-0.

Prvu veliku priliku imala je Roma u 25. minuti, Jordan Veretout je pucao s ruba šesnaesterca, ali pored gola. Deset minuta kasnije pucao je Nicolo Zaniolo, ali je obrambeni igrač klizećim startom blokirao šut.

Nizozemski sastav je poveo u 62. minuti preko Maximiliana Witteka, a kada se već činilo da će susret završiti u produžecima, Tamy Abraham je izjednačio u sudačkoj nadoknadi.

Grčki PAOK je s dvije pobjede protiv Genta izborio nastavak natjecanja. U prvom susretu je bilo 1-0, a u uzvratu 2-1. Gosti su poveli u 20. minuti golom Josea Crespa, izjednačio je Laurent Depoitre u 40. minuti, da bi Douglas Augusto donio pobjedu PAOK-u.

LASK je pred svojim navijačima pobijedio Slaviju Prag s 4-3, no u prvom susretu je izgubio s 4-1, piše Hina.

Česi su uzvrat zaključili s dva igrača manje, no uspjeli su obraniti veliku prednost.

Rezultati uzvratnih susreta osmine finala nogometne Konferencijske lige:

Basel - Marseille 1-2 (Ndoye 62 / Under 74, Rongier 90+2)
(prvi susret 1-2)

Rennes - Leicester C. 2-1 (Bourigeaud 8, Tait 76 / Fofana 51)
(prvi susret 0-2)

FC Kopenhagen - PSV 0-4 (Zahavi 10, 79, Gotze 38, Madueke 90+1)
(prva utakmica 4-4)

AZ - Bodo/Glimt 2-2 prod. (Pavlidis 18, 30 / Pellegrino 30, Sampsted 105)
(prva utakmica 1-2)

Roma - Vitesse 1-1 (Abraham 90+1/ Wittek 62)
(prvi susret 1-0)

Gent - PAOK 1-2 (Depoitre 40 / Crespo 20, Sidcley 72)
(prvi susret 0-1)

LASK - Slavia Prag 4-3 (Wiesinger 36, 76, Hong 88, Schmidt 89 / Olayinka 24, Bah 37, Sor 62)
(prvi susret 1-4)

Feyenoord - Partizan 3-1 (Toornsta 45, Nelsomn 49, Linssen 90 / Gomes 61)
(prva utakmica 5-2)