Europska liga

Real Sociedad slavio na Old Traffordu, poraz Crvene Zvezde

Nogometaši Real Sociedada svladali su na Old Traffordu Manchester United s 1-0 u dvoboju 1. kola skupine E Europske lige.
Sport / Nogomet | 08. 09. 2022. u 23:43 Bljesak.info/Hina

Domaći trener Ten Hag izveo je jaku momčad protiv suparnika iz Španjolske. Od početka su zaigrali Casemiro, Eriksen, De Gea, Antony te Cristiano Ronaldo, dok su kasnije tijekom utakmice ušli Sancho i Bruno Fernandes.

No, Manchester United je ostao nedorečen u napadu, a utakmica je odlučena u 59. minuti kada je Brais Mendez realizirao jedanaesterac za slavlje gostiju.

U toj je skupini još Šerif uvjerljivo slavio na Cipru protiv Omonije s 3-0.

U skupini F uvjerljiv je start u Europsku ligu imao Lazio koji je na Olimpicu pobijedio Feyenoord 4-2. Nakon sat vremena Lazio je imao 4-0 nakon golova Luisa Alberta, Felipea Andersona i dva Matiasa Vecina. Gimenez je s dva gola uljepšao poraz za Nizozemce.

Golom Embola iz jedanaesterca u 74. minuti Monaco je u skupini H pobijedio Crvenu Zvezdu u Beogradu 1-0, dok je u toj skupini Ferencvaros s 3-2 na domaćem terenu bio bolji od turskog prvaka Trabzonspora.

Mađarski sastav je izdržao sve probleme i slavio premda je već od 16. minute imao igrača manje (Ćivić). Norvežanin Nguen je zabio dva gola za Ferencvaros, a jedan Traore.

Golom Guessanda u 93. minut Nantes je pred svojim navijačima svladao Olympiakos 2-1 u skupini G, gdje je još, istim rezultatom, Freiburg bio bolji od Qarabaga.

Rezultati prvog kola Europske lige

Skupina A:

Zurich – Arsenal 1-2 (Kryeziu 44-11m / Marquinhos 16, Nketiah 62)
PSV Eindhoven – Bodo Glimt 1-1 (Gakpo 62 / Gronbaek 44)

Skupina B:
AEK Larnaca – Rennes 1-2 (Oier 33 / Theate 29, Assignon 90+4)

Fenerbahce – Dinamo Kijev 2-1 (Gustavo Henrique 35, Batshuayi 90+2 / Cigankov 63)

Skupina C:
Ludogorec – Roma 2-1 (Cauly 72, Nonato 88 / Šomurodov 86)
HJK Helsinki – Betis 0-2 (Willian Jose 45+3-11m, 64)

Skupina D:
Malmo – Braga 0-2 (Bruno Rodrigues 30, Horta 70-11m)
Union Berlin – Union St. Gilloise 0-1 (Lynen 39)

Skupina E:

Manchester United – Real Sociedad 0-1 (Brais Mendez 59-11m)
Omonia Nikozija – Šerif 0-3 (Rasheed 2, Atiemwen 55-11m, Diop 76)

Skupina F:
Lazio – Feyenoord 4-2 (Luis Alberto 4, Felipe Anderson 15, Vecino 28, 63 / Gimenez 69-11m, 88)

Sturm – Midtjylland 1-0 (Emegha 8)