La Liga

Real pobjedom u Vigu održao uvjerljivo vodstvo na tablici

Nogometaši Real Madrida napravili su veliki korak ka naslovu prvaka svladavši u Vigu Celtu s 2-1 u 30. kolu Primere. Kraljevyskom klubu je čak tri puta dosuđen jedanaesterac!
Sport / Nogomet | 02. 04. 2022. u 22:30 Bljesak.info

Karim Benzema je realizirao dva jedanaesterca (20, 70) i promašio još jedan u 64. minuti u nervoznoj utakmici u Vigu. Bila je to istinski teška pobjeda gostujuća Kraljevskog kluba,a Celti je poništen jedan pogodak.

Benzema je prvi zabio s bijele točke nakon 20 minuta nakon što je Nolito sapleo Edera Militaa.

Ipak, Nolito je izjednačio udarcem iz blizine nakon protunapada ubrzo nakon poluvremena.

Benzema je nakon što je Jeison Murillo faulirao Rodryga imao i penal u 64. minuti, no vratar Matias Dituro obranio je taj udarac.

Šest minuta kasnije Kevin Vazquez je sapleo Ferlanda Mendyja, a francuski napadač je ovaj put bio precizan za pobjedu.

Jedan od najboljih igrača Celte, Iago Aspas, oštro je prokomentirao suđenje.

"Još je samo falilo da sudac sam izvede četvrti penal", nezadovoljno je rekao Aspas nakon susreta.

Luka Modrić je igrao za Real do 74. minute.

Atletico Madrid je na Metropolitani svladao "fenjeraša" Alavesa s 4-1.

Prvo je Šime Vrsaljko u 11. minuti je asistirao Joau Felixu za prvi gol Atletica, da bi u 63. minuti Alaves je izjednačio preko Escalantea.

Pred kraj susreta Luis Suarez (75-11m, 90) i Joao Felix (82) donijeli su uvjerljivu pobjedu aktualnom prvaku.

Real je povećao vodstvo na ljestvici na 12 bodova u odnosu na drugoplasiranu Sevillu i 15 više od Barcelone.

Katalonci u nedjelju dočekuju Sevillu na Campu Nou.