Bundesliga

Bayern izgubio u Mainzu, na začelju i dalje napeto

Nakon 32. kola Bundeslige i dalje je napeto na samom dnu ljestvice. Hertha je imala meč-loptu za spas, na gostovanju kod Arminije, ali je u nadoknadi primila pogodak za 1-1. Prvak Bayern je poražen u Mainzu.
Sport / Nogomet | 30. 04. 2022. u 18:24 Bljesak.info

Prvak Bayern je gostovao u Mainzu gdje je poražen 1-3. Bodovi nikome nisu bili neophodni, a takvu situaciju domaćin je iskoristio za bacanje na koljena velikog suparnika.

Burkardt i Niakhate su bili strijelci za Mainz u prvom, a Barreiro u drugom poluvremenu. Jedini gol za Bayern je dao Lewandowski, piše Hina. GOLOVI

Golom Tousarta u 55. minuti Berlinčani su poveli i imali u džepu tri boda koja bi im garantirala mirniju završnicu sezone u posljednja dva kola, no u 91. minuti je izjednačio Nilsson.

Usporedno s tim je Stuttgart na domaćem terenu izjednačio protiv Wolfsburga na 1-1 pa Stuttgart i dalje može dostići Herthu na ljestvici, kao i što pretposljednja Arminija može uloviti Stuttgart, od kojeg ima dva boda manje.

Wolfsburg je kod Stuttgarta vodio golom Brooksa u 13. minuti, ali je u 89. izjednačio Fuehrich. Za Stuttgart je, pak, cijelu utakmicu odigrao hrvatski reprezentativac Borna Sosa.

Izgubila je i Borussia i to u Dortmundu od Bochuma s 3-4. Nakon samo osam minuta Bochum je imao dva gola prednosti (Polter i Hottmann), ali je potom na scenu stupio Erling Haaland koji je zabio tri pogotka, dva iz jedanaesterca, za vodstvo Borussije 3-2.

Tu nije bio kraj preokretima, a u zadnjih 10 minuta su Locadia i Pantović (jedanaesterac) rušili domaćina i postavili konačno gostujuće slavlje od 4-3. GOLOVI

Bundesliga, 32. kolo:

Borussia (D) - Bochum 3-4 (Haaland 18-11m, 30-11m, 62 / Polter 3, Hottmann 8, Locadia 81, Pantović 85-11m)
Stuttgart - Wolfsburg 1-1 (Fuehrich 89 / Brooks 13)
Mainz - Bayern 3-1 (Burkardt 18, Niakhate 27, Barreiro 57 / Lewandowski 33)

Augsburg - Koeln 1-4 (Niederlechner 73 / Thielmann 12, Uth 15, Modeste 63-11m, 77)
Arminia - Hertha 1-1 (Nilsson 90+1 / Tousart 55)