Primera División

Real i Girona nastavljaju mrtvu trku u La Ligi

Real Madrid je u subotu vratio svoje vodstvo u španjolskom prvenstvu dominirajući kod kuće nad pretposljednjom Granadom 2-0 u 15. kolu La Lige.
Sport / Nogomet | 02. 12. 2023. u 23:02 Bljesak.info

Peta uzastopna pobjeda u svim natjecanjima omogućila je Realu da zbog bolje gol razlike prestigne privremeno vodeću Gironu, nekoliko sati nakon pobjede katalonskog tima protiv Valencije (2-1).

Valencia je povela u 57. minuti golom Huga Dura, ali je Girona uspjela preokrenuti i pobijediti na samoj kraju utakmice.

Prvo je Christian Stuani u 83. minuti poravnao na 1-1, da bi isti igrač pet minuta kasnije donio pobjedu Gironi.

Sažetak utakmice OVDJE

U Madridu je pak španjolski playmaker Brahim Diaz pogodio je za Kraljevski klub u prvom poluvremenu (26), prije nego što je Brazilac Rodrygo u 57. postavio konačnih 2-0.

Najzanimljiviji trenuci OVDJE

Ranije je Athletic Bilbao s 4-0 bio bolji od Rayo Vallecana.

Strijelci su bili Gorka Guruzeta, Alfonso Espino (ag), Inaki Williams i Nico Williams. GOLOVI

Kasnije su Osasuna i Real Sociedad odigrali 1-1.

Osasuna je povela već u 2. minuti golom Moija Gomeza na dodavanje Budimira, a za goste je poravnao Umar Sadiq (41).