Liga prvaka

RB Salzburg s bijele točke svladao Dinamo

Nogometaši Dinama poraženi su 1:0 na gostovanju kod RB Salzburga, u utakmici trećeg kola Lige prvaka. Domaćin je slavio golom Okafora u 71. minuti iz kaznenog udarca, a nakon što je Moharrami srušio Ulmera.
Sport / Nogomet | 05. 10. 2022. u 22:59 Bljesak.info

Dinamo je doživio i drugi poraz u Ligi prvaka, no dojam je da do njega u Salzburgu ne bi došlo da je hrvatski prvak igrao barem malo hrabrije. Austrijanci nisu odigrali ništa posebno, ali su iskoristili loš period Dinamove igre polovicom drugog dijela i došli do prve pobjede u skupini.

Prvo poluvrijeme proteklo je u prividnoj dominaciji Austrijanaca, no Dinamo je imao bolje šanse.

Pogodak odluke zabio je Noah Okafor iz jedanaesterca u 70. minuti. Moharrami u kaznenom prostoru ruši Ulmera, a latvijski sudac pokazuje na kazneni udarac. Švicarski reprezentativac lagano zabija s bijele točke i Salzburg je poveo.

Dinamo je mogao izjednačiti u 82. minuti kada je nakon pogreške stopera domaćih Pavlovića lopta došla do potpuno samog Drmića, čiji šut brani njegov sunarodnjak Kohn.

Dinamu je poništen pogodak u sudačkoj nadoknadi, a zbog zaleđa. Iste momčadi susrest će se za šest dana u Maksimiru.

Na drugoj strani, Livaković u sudačkoj nadoknadi brani šut Šeška iz velike blizine.

Za sedam dana hrvatski i austrijski prvak će imati uzvrat na stadionu Maksimir.