Premiership

Razigrani Brighton razbio Liverpool, pobjeda Southamptona

Nogometaši Brightona pobijedili su pred svojim navijačima Liverpool s uvjerljivih 3-0 u dvoboju 20. kola engleske Premier lige. Nastavljena je time iznimno loša gostujuća statistika Liverpoola ove sezone u engleskom prvenstvu.
Sport / Nogomet | 15. 01. 2023. u 00:25 Bljesak.info/Hina

Zasluženo je Brighton slavio u ogledu susjeda na ljestvici. Nakon što su u prvom dijelu domaći igrači promašivali šanse, bolju i odlučniju igru materijalizirali su u nastavku utakmice.

Nakon samo 50-ak sekundi igre u drugom dijelu Benjamin March je postigao pogodak za 1-0, a isti igrač, inače prvo ime susreta, u 53. minuti je sjajno zabio za 2-0 Brightona.

Premda je u završnici Liverpool zaigrao bolje do kraja je primio još jedan pogodak. U 81. minuti je Wellbeck postavio konačnih 3-0. GOLOVI

Nastavljena je time iznimno loša gostujuća statistika Liverpoola ove sezone u Premier ligi. Ovo je bio već peti poraz na devetom gostovanju, a Brighton je na ljestvici preskočio Liverpool koji je sada osmi.

S pozitivnim rezultatima je nastavio Southampton koji je nakon pobjede u FA kupu (Crystal Palace) i Liga kupu (Manchester City) u gostima svladao Everton 2-1.

Domaćin je poveo golom Onane u 39. minuti, ali tada je na scenu stupio Ward-Prowse. Prvo je odmah na startu drugog dijela izjednačio, dok je u 78. minuti majstorski izveo slobodan udarac za 2-1 Southamptona.

Nogometaši Brentforda nastavili su dobar niz u engleskoj Premier ligi, u domaćem ogledu 20. kola svladali su Bournemouth s 2-0.

Brentford je u svakom poluvremenu dao po pogodak za sedmu pobjedu ove sezone. Prvo je Toney realizirao jedanaesterac u 39. minuti, a ključni korak prema tri boda napravljen je u 75. minuti kada je Danac Jensen pogodio za 2-0. GOLOVI

Brentford je preskočio Liverpool na ljestvici te je sada osmi. Bila je ovo ujedno treća prvenstvena pobjeda Brentforda u nizu. Bournemouth je ostao na 16. poziciji.

Premier liga, 20. kolo:

Brentford - Bournemouth 2-0 (Toney 39-11m, Jensen 75)

Brighton - Liverpool 3-0 (March 46, 53, Wellbeck 81)

Everton - Southampton 1-2 (Onana 39 / Ward-Prowse 46, 78)

Nottingham Forest - Leicester 2-0 (Johnson 56, 84)

Wolverhampton - West Ham 1-0 (Podence 48)

Manchester United - Manchester City 2-1 (Bruno Fernandes 78, Rashford 82 / Grealish 60)

Petak:

Aston Villa - Leeds 2-1 (Bailey 3, Buendia 64 / Bamford 83)

U nedjelju su na rasporedu utakmice Chelsea - Crystal Palace, Newcastle - Fulham i u londonskom derbiju Tottenham - Arsenal.