Ligue 1

PSG slavio u utakmici sa sedam pogodaka

Nogometaši Paris Saint-Germaina pobijedili su kod kuće u pravom trileru Troyes s 4-3 u 13. kolu francuske lige i učvrstili se na vrhu ljestvice.
Sport / Nogomet | 29. 10. 2022. u 22:23 Bljesak.info

Imali su vodeći Parižani dosta posla s Troyesom, unatoč terenskoj nadmoći. Nakon prvog poluvremena rezultat je bio 1-1 nakon što je Mama Balde doveo goste u vodstvo u trećoj minuti, a izjednačio je Carlos Soler u 24. minuti nakon dodavanja Neymara.

U drugom poluvremenu Balde je po drugi put doveo goste u vodstvo, a Leo Messi je u 55. minuti pogodio za ponovno izjednačenje.

Argentinski velemajstor bio je dodavač kod trećeg pogotka Parižana, postigao ga je Neymar u 62. minuti, a na 4-2 povisio je Kylian Mbappé iz jedanaesterca.

Konačan rezultat postavio je 22-godišnji hrvatski veznjak Ante Palaversa u 88. minuti. Palaversa je inače igrač Manchester Cityja, na posudbi u Troyes, a igrao je još i za Getafe, Oostende i Kortrijk.