Ligue 1

Messi i Mbappe pogađali za slavlje PSG-a

PSG se pobjedom nad Ajaccijem 3:0 učvrstio na vrhu ljestvice Le Championnata sa 32 boda, šest više od Lorienta, dok je treći Lens sa 24 boda
Sport / Nogomet | 21. 10. 2022. u 23:06 Bljesak.info

U prvom susretu 12. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na gostovanju pobijedio Ajaccio sa 3:0 uz dva gola Kyliana Mbappea i jednog Lionela Messija.

Pritom je Mbappe uz dva pogotka upisao i asistenciju, dok je Messi imao dvije asistencije i gol.

Gosti iz Pariza poveli su u 24. minuti golom Kyliana Mbappea na asistenciju Lionela Messija. Situacija se provjeravala zbog mogućeg zaleđa, no sudac Johan Hamel je pokazao na centar nakon čega je moglo početi slavlje gostiju.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Messi pogodivši u 78. minuti za 2:0. Mbappe mu je uzvratio za asistenciju kod prvog gola, uposlivši Argentinca petom, a Messi je potom znalački svladao Benjamina Leroya.

Do konca susreta Mbappe se još jednom upisao među strijelce, ponovo na Messijevu asistenciju.