Ligue 1

PSG potvrdio deseti naslov prvaka Francuske

Nogometaši Paris Saint-Germaina potvrdili su četiri kola prije kraja prvenstva deseti naslov prvaka Francuske odigravši pred svojim navijačima na Parku prinčeva 1-1 protiv Lensa u utakmici 34. kola.
Sport / Nogomet | 23. 04. 2022. u 23:22 Bljesak.info

PSG je četiri kola prije kraja prvenstva osigurao deseti naslov prvaka Francuske odigravši pred svojim navijačima na Parku prinčeva 1-1 protiv Lensa u utakmici 34. kola.

I jedan bod bio je dovoljan da PSG ode na nedostižnih 16 bodova prednosti ispred Marseillea.

Lionel Messi je u 68. minuti doveo domaće u vodstvo prekrasnim udarcem s 22-23 metra, poslavši loptu pod gredu za svoj treći prvenstveni pogodak u dresu PSG-a. Da Parižani osvajanje naslova ne proslave pobjedom pobrinuo se Corentin Jean golom u 88. minuti, ali i vratar Lensa Jean-Louis Leca koji je imao nekoliko spektakularnih obrana.

Francuska - 34. kolo

PSG - Lens 1-1 (Messi 68 / Jean 88)

Saint-Etienne - Monaco 1-4 (Khazri 42-11m / Ben Yedder 23, Volland 25, Kolodziejczak 61-ag, Boadu 77)

Lyon - Montpellier 5-2 (M. Dembele 26, Mendes 43, Aouar 63, 90+2, Ekambi 68 / Wahi 45+2, Savanier 45+4-11m)