Derbi kola

Prvak ne staje: Zrinjski još jednom pokorio Grbavicu

U prvoj utakmici 27. kola Premijer lige Zrinjski je svladao Željezničar s 2:1, pobijedivši ga s tri puta u istoj sezoni.
Sport / Nogomet | 22. 04. 2022. u 19:50 M.V. | Bljesak.info

Iako je Zrinjski osvojio naslov prvaka Bosne i Hercegovine, odnosno osigurao ga još u prethodnom kolu, momčad Sergeja Jakirovića nastavila je pobjeđivati sve protivnike.

U derbiju kola Zrinjski je i treći put ove sezone pobijedio Željezničar, ovoga puta rezultatom 2:1.

Zrinjski je nakon prvog poluvremena imao vodstvo od 1:0, ali objektivno je mogao voditi s tri ili četiri gola razlike. Utakmica tek što je počela, a gosti su poveli.

Igrala se druga minuta kada je jedan ubačaj iz auta Igor Savić prebacio glavom na drugu stranu, gdje ju je Niko Janković samo skrenuo u mrežu. Gosti ni nakon pogotka nisu stali, a imali su barem tri sjajne prilike.

Kosorić je s gol linije zaustavio udarac Malekinušića, Bender je obranio udarac Jankoviću iz dobre situacije, a Ivan Jukić je nakon kontre šutirao malo pored gola. Imao je i Željezničar svoju priliku, ali je Josip Čondrić obranio udarac Ante Blaževića nakon njegovog solo prodora.

U nastavku Zrinjski je udvostručio prednost, a svoj 28. gol u sezoni postigao je Nemanja Bilbija.

Ipak, 16 minuta prije kraja regularnog vremena i Željezničar postiže gol. Strijelac je bio mladi Sedad Subašić.