Scudetto na dohvat ruke

Pobjedom protiv Bologne Juventus na korak do naslova prvaka

Nije ipak bilo sve tako lako za Staru damu čija je momčad nakon prvih 45 minuta bila na rubu ambisa. Gosti su golom Simonea Verdija u 30. minuti iz penala poveli 1:0 te žestoko uzdrmali prvaka Italije.
Sport / Nogomet | 05. 05. 2018. u 23:32 Bljesak.info

Juventus je na korak od sedmog uzastopnog Scudetta. Talijanski prvak svladao je Bolognu 3:1 u 36. kolu i pobjegao Napoliju na sedam bodova pa će već u nedjelju u slučaju poraza ili remija Napolitanaca protiv Torina slaviti titulu dva kola prije kraja.

Pitanje je kako bi se noć završila da branič Sebastian De Maio u 52. minuti nije zabio nesretni autogol poslije ubačaja i time vratio Juve u život. Unatoč tome, Bologna je već u 59. mogla do novog vodstva, ali je Emil Kraft s desne strane pogodio vratnicu.

To se ekipi Roberta Donadonija obilo o glavu već u 64. kad je poslije ubačaja Douglasa Coste s lijeve strane Sami Khedira iskoristio pogrešnu procjenu vratara Antonija Mirantea i možda uz prekršaj zabio na drugu vratnicu za 2:1.

Gosti su bili u šoku, a to je iskoristio Paulo Dybala i nakon druge asistencije nezaustavljivog Coste pogodio za 3:1 te stavio točku na i. Time je praktički momčad Massimiliana Allegrija stavila jednu ruku na Scudetto, bez kojeg može ostati samo čudom u preostala dva kola.

Bila bi im to sedma titula za redom, odnosno ukupno 33. naslov prvaka Italije! AC MIlan i Inter imaju po 18 naslova prvaka Italije.

Marija Mandžukića nije bilo večeras zbog ozljede gležnja, a Miralema Pjanića zbog žutih kartona.