Luda utakmica u Milanu

Juventusu spektakl na San Siru

Juve "okrenuo" Inter u drPerišić i Brozović su odigrali cijeli susret za Inter, dok je Mandžukić za Juventus igrao do 66. minute.amatičnoj završnici
Sport / Nogomet | 28. 04. 2018. u 23:57 Bljesak.info

Umjesto da s igračem više krene po drugi gol i tako riješi pitanje pobjednika, Juventus se odlučio braniti i kazna je stigla u nastavku. Inter je izjednačio u 52. minuti golom Maura Icardija kojem je to bio 27. gol ove sezone. Joao Cancelo je sjajno ubacio, a Icardi zabio glavom za 1:1. Do potpunog preokreta došlo je u 65. minuti, a najzaslužniji za pogodak Intera bio je Ivan Perišić. Hrvatski reprezentativac je sjajno probio po krilu, slomio Cuardada i potom uputio oštru loptu koju je Andrea Barzagli nespretno zabio u vlastitu mrežu, piše Hina.

Juventus je umalo izjednačio u 74. minuti nakon što je Dybala sjajno pucao iz slobodnog udarca, ali je Handanovič još bolje obranio. U 84. minuti niti sjajni Handanovič nije mogao ništa, a izjednačenje Juventusu je donio Cuardado. Samo dvije minute poslije Juventus je stigao i do trećeg gola, a junak je postao do tada nevidljivi Gonzalo Higuain.

U prije odigranom susretu Roma je rutinski stigla do pobjede protiv Chieva 4:1. Golove za 'vučicu' zabili su Schick (9), Džeko (40, 67) i El Shaarawy (65), dok je strijelac za goste bio Inglese (88). Roma je od 56. minute igrala s igračem manje nakon što je isključen Juan Jesus.

Juventus vodi na ljestvici s 88 bodova, Napoli na drugom mjestu ima četiri boda manje, a u nedjelju gostuje u Firenzi kod Fiorentine. Roma na trećem mjestu ima 70 bodova, Lazio je četvrti sa 67 bodova i utakmicom manje, a Inter je ostao na petom mjestu sa 66 bodova.