Serie A

Pobjede Lazija, Rome i Fiorentine

Utakmica protiv Bologne počela je vrlo loše za Rimljane koji su već u 6. minuti ostali sa 10-oricom jer je njihov vratar Luis Maximiano neoprezno igrao rukom izvan kaznenog prostora.
Sport / Nogomet | 14. 08. 2022. u 21:22 Bljesak.info

Nogometaši Lazija u susretu su 1. kola nove sezone talijanskog prvenstva preokretom stigli do 2-1 (0-1) domaće pobjede protiv Bologne.

Utakmica je počela vrlo loše za Rimljane koji su već u 6. minuti ostali sa 10-oricom jer je njihov vratar Luis Maximiano neoprezno igrao rukom izvan kaznenog prostora.

Gosti iz Bologne su i poveli u 38. minuti iz kaznenog udarca kojega je realizirao Arnautović, ali u sudačkoj nadoknadi prvog dijela i oni su ostali sa 10-oricom jer je isključen Soumaoro.

Lazio je u naslavku u igri 10 na 10 uspio postići dva gola, prvo je De Silvestri nesretno postigao autogol u 68. minuti, da bi Immobile u 79. minuti iskoristio dodavanje Milinković-Savića za potpuni preokret.

U drugoj utakmici igranoj u isto vrijeme Fiorentina je stigla do dramatične 3-2 (2-1) domaće pobjede protiv povratnika u društvo najboljih nakon 26 godina Cremonesea.

Fiorentina je bolju igru okrunila pogotkom za 1-0 Bonaventure u 16. minuti, no Okereke je vrlo brzo poravnao na 1-1 u 19., da bi novi igrač u redovima ljubičastih Jović u 34. minuti vratio prednost na stranu domaćih.

U nastavku su viđena dva nesvakidašnja gola. Na 2-2 je u 68. mintui poravnao Buonaiuto nakon loše reakcije domaće obrane po udarcu iz kuta, da bi u petoj minuti nadoknade vratar Cremonesea Radu u pokušaju hvatanja ubačaja Mandragore zajedno s loptom završio u vlastitom golu, javlja Hina.

Nogometaši Rome i Spezije osvojili su svoja prva tri boda u novoj sezoni talijanskog prvenstva minimalnim 1-0 pobjedama protiv Salernitane, odnosno Empolija.

Roma je do pobjede u Salernu stigla golom Cristantea u 33. minuti, dok je Speziji pobjedu pred domaćim navijačima osgurao Nzola u 36. minuti.

REZULTATI 1. KOLA,

Subota:

Milan - Udinese 4-2 (Hernandez 11-11m, Rebić 15, 68, Brahim 46 / Becao 2, Masina 45+4)

Sampdoria - Atalanta 0-2 (Toloi 26, Lookman 90+5)

Monza - Torino 1-2 (Mota 90+4 / Mirančuk 43, Sanabria 65)

Lecce - Inter 1-2 (Ceesay 48 / Lukaku 2, Dumfries 90+5)

Nedjelja:

Fiorentina - Cremonese 3-2 (Bonaventura 16, Jović 34, Radu 90+5-ag / Okereke 19, Buonaiuto 68)

Lazio - Bologna 2-1 (De Silvestri 68-ag, Immobile 79 / Arnautović 38-11m)

Salernitana - Roma 0-1 (Cristante 33)

Spezia - Empoli 1-0 (Nzola 36)