Premiership

Pobjeda Tottenhama, rekord Harryja Kanea

U posljednjem susretu 21. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham je na gostovanju pobijedio Fulham sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Harry Kane u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.
Sport / Nogomet | 23. 01. 2023. u 23:38 Bljesak.info

Pogodak odluke zabio je Harry Kane u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena lijepo pogodivši s ruba kaznenog prostora.

Bio je to njegov 266. gol u dresu "Spursa" čime se izjednačio na vrhu ljestvice klupskih strijelaca s Jimmyjem Greavesom.

Greaves, koji je za londonski klub igrao od 1961. do 1970. godine, do brojke od 266 golova stigao je u 379 nastupa, dok je Kaneu trebalo 415 utakmica. Iza njih je Bobby Smith sa 208 golova.

Dodajmo kako je Craven Cottage postao 33. različiti stadion na kojem je Kane zabio neki od premierligaških stadiona.

Na više stadiona u elitnom razredu engleskog nogomet zabili su samo Andrew Cole (37), Frank Lampard (34) i Wayne Rooney (34).

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je za goste cijeli susret.

Tottenham se ovom pobjedom učvrstio na petoj poziciji, ali i ostao u igri za pozicije koje vode u Ligu prvaka. Spursi sada imaju tri boda manje od Manchester Uniteda i Newcastle Uniteda koji na četvrtom i trećem mjestu imaju po 39 bodova.

U vodstvu je Arsenal sa 50 bodova, pet manje od Manchester Cityja. Fulham je ostao na sedmom mjestu sa 31 bodom.