Premier League

Pobjeda Chelseaja, nastavlja se propadanje Leedsa

Nogometaši Chelseaja osvojili su tri gostujuća boda u unaprijed odigranom susretu 30. kola engleske Premier lige. S 3-1 Chelsea je pobijedio Norwich, posljednju momčad na ljestvici.
Sport / Nogomet | 10. 03. 2022. u 23:16 Bljesak.info

Tek je 14 uvodnih minuta bilo potrebno Chelseaju za dva gola. Chalobah je u trećoj minuti zabio za 1-0, dok je u 14. poentirao Mount.

U 69. minuti je Finac Pukki realizirao jedanaesterac i time smanjio na 1-2, dok je pitanje pobjednika riješeno u samom finišu kada je Havertz postavio konačnih 3-1.

Chelsea je upisao jubilarnu desetu gostujuću ligašku pobjedu te se učvrstio na svojoj trećoj poziciji na ljestvici. Hrvatski nogometaš Mateo Kovačić počeo je u udarnom sastavu Chelseaja te je zamijenjen u 85. minuti.

Odigrane su ovog četvrtka i tri zaostale utakmice. U ogledu 19. kola Wolverhampton je pred domaćim navijačima svladao Watford 4-0, a sve je bilo vrlo brzo riješeno jer je domaćin do 21. minute vodio 3-0 (Jimenez, autogol Hernandeza i Podence). Na samom kraju Ruben Neves je zabio za konačnih 4-0.

Tek drugi domaći prvenstveni poraz u sezoni upisao je Southampton kod kojeg je slavio Newcastle 2-1. Domaćin je poveo golom Armstronga, ali su potom preokret kreirali Wood i Bruno Guimaraes.

Problemi Leedsa se nastavljaju te je ta momčad upisala šesti ligaški poraz u nizu. Aston Villa je pobijedila Leeds u gostima 3-0 golovima Philippea Coutinha, Casha i Chambersa.

Leeds je ostao na rubu opasne zone ispadanja, dok je Aston Villa skočila na deveto mjesto ljestvice, piše Hina.

Premier liga:

19. kolo: Wolverhampton - Watford 4-0 (Jimenez 13, Hernandez 18-ag, Podence 21, Ruben Neves 85)

20. kolo: Leeds - Aston Villa 0-3 (Coutinho 22, Cash 65, Chambers 73)

21. kolo: Southampton - Newcastle 1-2 (Armstrong 25 / Wood 32, Bruno Guimaraes 52)

30. kolo: Norwich - Chelsea 1-3 (Pukki 69-11m / Chalobah 3, Mount 14, Havertz 90)