Gospodari pehara

Peti naslov Bayerna u ovoj godini: Pobjeda u Superkupu Njemačke

Aktualni prvak Njemačke i Europe pobijedio Borussiju Dortmund u njemačkom Superkupu, a novi pokal u vitrinama osigurao je Joshua Kimmich koji je desetak minuta prije kraja postavio konačan rezultat 3:2.
Sport / Nogomet | 30. 09. 2020. u 22:27 Bljesak.info

Nogometaši Bayern Munchena opravdali su titulu favorita i uzeli peti naslov u ovoj kalendarskoj godini.

Momčad Hansija Flicka apsolutno je gospodarila travnjakom u prvom poluvremenu, što se i manifestiralo kroz vodstvo od 2:0 nakon pola sata igre. Strijelci su bili Corentin Tolisso u 18. minuti te Thomas Muller 14 minuta kasnije.

Ipak, do predaha su se gosti vratili u igru i to lijepim golom Juliana Brandta nakon greške Pavarda (39').

U drugom dijelu budi se momčad Luciena Favrea, što se i materijaliziralo u 55. minuti kada Erling Braut Haaland u maniri rasnog strijelca koristi asistenciju Thomasa Delaneya.

Međutim, desetak minuta prije kraja utakmice, Joshua Kimmich je oduzelo loptu upravo Delaneyju, odigrao dupli pas s Robertom Lewandowskim i stigao u praktički stopostotnu šansu.

Prvi udarac brani Burki, ali lopta se nevjerojatnom srećom po njega odbija točno na lijevo stopalo te on prebacuje golmana „Žuto-crnih“ i zabija za konačnih 3:2 i peti trofej Bayerna ove kalendarske godine. Nedostaje im još samo Svjetsko klupsko prvenstvo.

Vrijedi spomenuti kako je ovo legendarnoj glavnoj sutkinji, prvoj koja je dobila priliku u Bundesligi, Bibiani Steinhaus bila posljednja utakmica u karijeri.