Odlična utakmica

Odion Ighalo odveo Nigeriju u četvrtfinale Afričkog prvenstva

Nigerija će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Egipta i Južne Afrike.
Sport / Nogomet | 06. 07. 2019. u 20:29 Bljesak.info

Nogometna reprezentacija Nigerije porazila je u Kamerun u fantastičnom susretu osmine finala Afričkog kupa nacija rezultatom 3:2 čime su osigurali prolazak među osam najboljih ekipa.

Nigerija je u vodstvo stigla u 19. minuti kada je Omeruo loše šutirao, lopta je išla daleko van okvira gola, ali na pravom mjestu bio je Ighalo koji dovodi svoju ekipu u vodstvo od 1:0, javlja Klix.

Do poluvremena Nigerija je imala konkretnije prilike, Kamerun je držao posjed lopte, a onda za samo tri minute Kamerunci stižu do preokreta.

Prvo je Bahoken nakon centaršuta s lijeve strane pogodio za 1:1, da bi tri minute nakon toga N'Jie pobjegao odbrani Nigerije i pogodio za 2:1.

U drugom poluvremenu Nigerija je zaigrala još angažovanije i bolje, a onda su i oni u razmaku od samo tri minute napravili preokret i stigli do pobjede.

Prvo je Ighalo svojim drugim pogotkom poravnao na 2:2 u 63. minuti, da bi u 66. minuti asistirao Iwobiju koji pogađa za 3:2 i donosi pobjedu svojoj ekipi.