Iznenađenje kola

Novi kiks Sarajeva: Konjičane pet minuta dijelilo od senzacije na Koševu

Konjički Igman odigrao je 2:2 sa Sarajevom na Koševu u utakmici u kojoj je do 85. minute vodio s 2:0.
Sport / Nogomet | 09. 03. 2024. u 20:30 M.V. | Bljesak.info

Sarajevo je i dalje u teškoj krizi rezultata, ali malo je falilo da doživi četvrti prvenstveni poraz u četiri prvenstvena kola u 2024. godini.

Davljenik u ligi vodio je s 2:0 golovima Mirsada Ramića iz jedanaesterca i Anela Hebibovića iz kontranapada u 79. minuti. I kada se činilo da će Igman odnijeti senzacionalnu pobjedu, domaćin je postigao dva gola u dvije minute.

Prvo je u 85. minuti smanjio Hamza Čataković, a onda je nešto kasnije pogodio i Ajdin Hasić. Domaćin je u samoj završnici mogao i do preokreta, ali Oliveira je promašio iz dobre pozicije.

Iako se spasio poraza Slovenac Simon Rožman sve je bliže otkazu na klupi Sarajeva koje je sada palo na peto mjesto.