Kup Nizozemske

Nova blamaža slavnog kluba: Ajax ispao od četvrtoligaša

Veliko iznenađenje dogodilo se u drugom kolu nizozemskog nogometnog kupa, četvrtoligaš Hercules na domaćem terenu je svladao slavni Ajax 3-2.
Sport / Nogomet | 22. 12. 2023. u 00:15 Bljesak.info/Hina

Ispadanjem iz kupa nastavljena je turobna sezona Ajaxa koji je u posljednje vrijeme popravio situaciju u prvenstvu te je trenutačno na petom mjestu ljestvice, ali je novi težak udarac dobio u Kupu.

Zvijezda velike pobjede kluba iz četvrtog ranga bio je Tim Pieters koji je postigao uvodna dva pogotka za domaćina.

U 16. minuti je načeo suparnika iz Amsterdama, dok je u 66. odlično potegnuo s vrha šesnaesterca i na opće oduševljenje navijača pogodio za 2-0.

Ajax se uspio vratiti na 2-2 s dva brza pogotka u završnici, strijelci su bili Brobbey u 83. i Akpom u 89. minuti i kada se očekivao treći pogodak gostiju ili odlazak u produžetke uslijedila je nova senzacija.

Asistenciju kod gola Brobbeyja upisao je Benjamin Tahirović.

Grotenbreg se u 93. minuti dobro snašao pred vratima Ajaxa i zabio za veliku pobjedu Herculesa.

Rezime utakmice OVDJE

Neki navijači spočitavaju Josipu Šutalu krivnju za lošu reakciju kod pobjedničkog gola Herculesa što je vodilo novom ovosezonskom šoku.