Preorali Nijemce

Nizozemska slavila u Hamburgu, Slovenci srušili Poljake

Elf Je poveo u 9. minuti preko Gnabryja, no golom De Jonga u 59. i autogolom Taha u 66. Oranje radi preokret.
Sport / Nogomet | 07. 09. 2019. u 08:29 Bljesak.info

U petak su odigrane i kvalifikacijske utakmice u skupinama C, G i I.

U derbiju večeri u skupini C Nizozemska je kao gost s 4:2 pobijedila Njemačku u Hamburgu.

Kroos je iz sumnjivog penala izjednačio u 73., da bi novo vodstvo gostima donio Malen u 79., a pobjedu potvrdio Wijnaldum u 92. minuti.

Tragičar njemačkog poraza bio je branič Jonathan Tah, koji ne samo da je pogodio vlastitu mrežu, nego je kod sva tri preostala gola Nizozemske izgiran od strane protivničkih napadača.

U susretu dvije momčadi koje do danas nisu imale boda, Bjelorusija je kao gost slavila kod Estonije 2:1.

Sjeverna Irska ima 12 bodova, Njemačka devet, a Nizozemska šest, ali i utakmicu manje.

U skupini G vodeća Poljska izgubila je na gostovanju kod Kekove Slovenije 0:2. Struna u 35. i Šporar u 65. zabili su za velika tri boda.

Austrija je sa 6:0 ispratila Latviju uz dva gola Arnautovića, jednom su pogađali Sabitzer, Laimer i Gregoritsch, dok je vlastitu mrežu pogodio Steinborg.

Poljska ima 12 bodova, Austrija devet, Slovenija i Izrael po osam, Sjeverna Makedonija pet, a Latvija je na nuli.

Belgija je s 4:0 pobijedila San Marino uz dva gola Batshuayija, te jedan Mertensa i Chadlija.

Rusija je preokretom 2:1 slavila kod Škotske uz golove Džjube i Žirkova, dok je McGinn zabio za domaćine.

Cipar i Kazahstan odigrali su 1:1.