Partenopei bez milosti

Napoli u vatrometu golova na Maradoni pregazio ekipu Lazija

Šest kola uoči kraja Serie A jasno je da predstoji žestoka borba za Ligu prvaka jer ekipe od 2. do 5. mjesta djele samo tri boda, a ostalo im je nekoliko međusobnih dvoboja.
Sport / Nogomet | 22. 04. 2021. u 22:56 Bljesak.info

Napoli je u posljednjem meču 32. kola bio domaćin Laziju, u susretu sa sedam golova ubjedljivu pobjedu upisali su domaći rezultatom 5:2.

Partenopei je odlično otvorio meč, a već u 7. minuti poveli su s bijele točke preko Insignea, da bi nedugo zatim poslije brze akcije strijelac bio Matteo Politano (12.).

Na startu drugog dijela Lorenzo Insigne (53.) postiže svoj drugi pogodak u ovom meču, da bi u 65. minuti Mertens kompletirao poker.

Međutim, osti preko Immobiela (70.) i Milinković-Savića (74.) postižu dva gola i bude nadu svojoj ekipi.

Ipak, tačka na i stavljena je u 80. minuti kada je konačan rezultat postavio Victor Osmineh za potvrdu nova tri boda Napolija.

Bivši bh. reprezentativac Senad Lulić se našao među rezervistima Lazija, a priliku za igru dobio je u posljednjih pola sata, zamiijenivši Faresa.

Prvo mjesto gotovo sigurno osvaja Inter, dok će se za Ligu prvaka boriti Milan (66), Atalanta (65), Juventus (65) i Napoli (63).