Pala Rumunjska

Napokon pobjeda za BiH: Prevljak opet zlatna zamjena

Nakon dvije utakmice u B grupi Lige nacija reprezentacija Bosne i Hercegovine je na četiri boda.
Sport / Nogomet | 07. 06. 2022. u 22:55 M.V. | Bljesak.info

Bosna i Hercegovina je u Zenici svladala Rumunjsku s 1:0 i nakon dvije utakmice u Ligi nacija ima četiri boda. Smail Prevljak, koji je u Finskoj postigao gol za 1:1, i sada je bio zlatna pričuva izbornika Ivajla Peteva.

Napadač belgijskog Eupena ušao je početkom drugog dijela umjesto Edina Džeke i postigao je pobjednički gol u 68. minuti. Haris Duljević prošao je po lijevoj strani, rumunjski vratar Nita odbio je kratko loptu, a Prevljak je pogodio mrežu.

Inače, samo nekoliko minuta ranije Prevljaku je njemački sudac poništio gol zbog prekršaja na rumunjskom vrataru.

Anadolija / Haris Duljević

Ovo je bila tek četvrta pobjeda za Ivajla Peteva u godinu i pol dana otkako je izbornik BiH, ali i protiv reprezentacije s dosad najvećim rejtingom.

Bosna i Hercegovina će u subotu igrati novu utakmicu, ovaj put kod Crne Gore u Podgorici. U drugoj utakmici ove skupine Crna Gora je izgubila s 0:2 kod Finske.