Kung fu u Bundesligi

Nakon opasnog starta Andricha za isključenje, Hertha okrenula u derbiju

Andrich je zbog brutalnog starta đonom u vrat i glavu Tousarta isključen i gosti su od 23. minute igrali sa 10 igrača. Višak igrača je Hertha iskoristila i u drugom poluvremenu došla do preokreta i trijumfa nad gradskim rivalom.
Sport / Nogomet | 04. 12. 2020. u 23:31 Bljesak.info

Berlinska Hertha je u 10. kolu Bundeslige savladala gradskog rivala Union Berlin rezultatom 3:1.

Da nije bilo grubog i opasnog starta Roberta Andricha nad Lucasom Tousartom, ova utakmica ostala u rangu mnoštva susreta između klubova iz sredine tablice - ništa posebno važno ni atraktivno.

Andrich je zbog brutalnog starta đonom u vrat i glavu Tousarta isključen i gosti su od 23. minute igrali sa 10 igrača.

Prije isključenja Andricha, Union je bolje ušao u ovaj meč i pogotkom Awoniyja u 20. minuti dolazi do vodstva od 0:1.

Višak igrača je Hertha iskoristila i u drugom poluvremenu došla do preokreta i trijumfa nad gradskim rivalom.

Pekarik je u 51. minuti izjednačio na 1:1, a zatim je na scenu stupio Krzysztof Piatek koji je na poluvremenu ušao s klupe za pričuvne igrače.

Zabio je Poljak u 74. i 77. minuti za preokret i pobjedu Herte u velikom derbiju Berlina. Piateku je sada ima tri pogotka na svome kontu i čini se da će investicija u njegovo dovođenje ipak biti isplativa.

Inače, upravo je faulirani veznjak Lucas Tousart najskuplje pojačanje ove sezone u Herthi, a platili su ga Lyonu 25 milijuna eura. Krzysztof Piatek je u siječnju stigao iz Milana.