Blamaža Contea i društva

Mura šokirala Tottenham

"Nakon tri tjedna počinjem shvaćati situaciju. Nije jednostavno. U ovom trenutku razina u Tottenhamu nije jako visoka", rekao je nakon utakmice novi menadžer Spursa Antonio Conte.
Sport / Nogomet | 25. 11. 2021. u 22:37 Bljesak.info

Ne tako davno Tottenham je igrao finale Lige prvaka, prije samo dvije godine. Onda je krenuo pad. Eliminacija od RB Leipziga, pa šamar od Dinama i onda možda i najveća blamaža kada su u pitanju nastupi na euro-sceni.

Poraz od petoplasirane ekipe prve lige Slovenije, Mure. Mure koja je do večerašnje utakmice imala nula boda na svom kontu, gol razliku 2:10 i samo jednu pobjedu u domaćem prvenstvu u posljednjih sedam utakmica.

Tomi Horvat je majstorski doveo Muru u vodstvo nakon svega 11 minuta, a u 32. minuti Spursi su ostali bez isključenog Ryana Sessegnona. Usprkos igraču manje uspjeli su vratiti u igru golom Harryja Kanea u 72. minuti, da bi potom u posljednjem napadu Spursi, koji su inače zaigrali u vrlo respektabilnom sastavu, doživjeli totalni šok.

Naime, igrala se četvrta minuta sudačke nadoknade kada je iz kontranapada Mura preko Amadeja Maroše zabila za 2:1 i ostvarila najveću pobjedu u klupskoj povijesti.

Težak je to udarac za Tottenham koji je na ljestvici skupine tek treći nakon 5 kola sa 7 bodova. Imaju 7 bodova, isto kao i drugoplasirani Vitesse, dok lider Rennes ima 11 bodova. Prve dvije momčadi idu dalje, a Spursi u zadnjem kolu moraju pobijediti Rennes.