Serie A

Milan potvrdio prvo mjesto na tablici, asistencija Rebića

Strijelci su bili škrti ove nedjelje u Italiji. Odigrano je pet utakmica, a palo je samo sedam pogodaka, od toga četiri na jednom susretu, uz napomenu da je meč Udinesea i Atalante odgođen.
Sport / Nogomet | 06. 12. 2020. u 22:57 Bljesak.info

U nedjelju je odigrano pet utakmica u Serie A, a palo je samo sedam pogodaka, uz napomenu da je meč između Udinesea i Atalante odgođen.

U popodnevnim susretima, igrali su Jurićeva Verona i Cagliari (1:1), potom Roma i Sassuolo (0:0) te Parma i Benevento (0:0), no za veća rezultatska uzbuđenja, premda jednosmjera, čekalo se utakmicu između Crotonea i Napolija, koji su nogometaši trenera Gennara Gattusa riješili u svoju korist s uvjerljivih 4:0.

Prvo je za goste iz Napulja strijelac bio kapetan Insigne u 31. minuti utakmice.

Potom je stvari za Napoli olakšao crveni karton za Petriccionea u 50. minuti. Nekoliko minuta kasnije pogodio je Lozano (58') na asistenciju Insignea.

Sljedeći trenutak koji je obilježio utakmicu je ulazak Driesa Mertensa, koji je asistirao prvo Demmeu u 76., a na samom kraju i Petagni (90') za veliko slavlje svoje ekipe.

Ipak, najviše se čekao rasplet posljednjeg susreta večeri, onog u Genovi između Sampdorije i vodećeg Milana.

Momčad Ante Rebića na koncu je potvrdila svoje vodeće mjesto na tablici slavljem od 2:1.

Prvo je pogodio Kessie u 45. minuti iz kaznenog udarca, da bi zatim u drugom djelu susreta hrvatski reprezentativac asistirao Castilleju (77') za nova tri boda.

Vodstvo Rossonera smanjio je Ekdal samo pet minuta kasnije.

Rade Krunić je u igru ušao tek u 90. minuti.

Na taj način je Milan zadržao svoju prednost na tablici ispred najvećih konkurenata Intera, Napolija i Juventusa.