Serie A

Milan ispustio dva gola prednosti protiv Rome

U derbiju 17. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan i Roma su na San Siru odigrali 2-2, nakon što su gosti nadoknadili dva gola zaostatka u posljednjih sedam minuta susreta.
Sport / Nogomet | 08. 01. 2023. u 23:33 Bljesak.info

Domaćin je poveo u 30. minuti golom Pierrea Kalulua, a u 77. minuti je Tommaso Pobega približio "Rossonere" pobjedi.

Tračak nade Romi je donio Roger Ibanez smanjivši na 2-1 nakon ubačaja iz kornera, a kada se već činilo da će Milan iščupati pobjedu, Tammy Abraham je u četvrtoj minuti nadoknade izjednačio.

Lorenzo Pellegrini je ubacio iz slobodnog udarca, Nemanja Matić pucao glavom, Ciprian Tatarusanu je sjajno obranio, ali je Abraham pospremio odbijanac u mrežu za 2-2. GOLOVI

Ovaj rezultat najviše je obradovao lidera Serie A Napoli koji je na gostovanju pobijedio Sampdoriju sa 2-0.

Nakon što su u prošlom kolu izgubili na gostovanju kod Intera (0-1) i tako prekinuli niz od 11 uzastopnih pobjeda, nogometaši Napolija vratili su se na pobjedničke staze. GOLOVI

U ponedjeljak su preostala dva susreta ovoga kola, sastaju se Verona - Cremonese, te Bologna - Atalanta.