La Pulga

Messi hat-trickom ušao u Klub 100

Argentina je slavila i u drugoj prijateljskoj utakmici kao svjetski prvak. Nakon pobjede nad Panamom 2-0, svladan je egzotični Curacao s čak 7-0, uz hat-trick Messija.
Sport / Nogomet | 29. 03. 2023. u 09:58 Bljesak.info

Argentina je prije nekoliko dana s 2-0 bila bolja od Paname, a ovog puta su bili još uvjerljiviji te su u Santiago del Esteru sa čak 7-0 pobijedili Curacao.

Sve je već bilo gotovo u prvih 45 minuta nakon kojih su Gauči imali 5-0. Gosti su se držali 20 minuta, a onda je pogodio Messi. Bio mu je to jubilarni 100. gol u dresu reprezentacija.

Samo tri minute kasnije Gonzalez je zabio za 2-0. U 33. Messi je bio strijelac za 3:0, da bi u 35. Fernandez pogodio za 4-0.

Messi je hat-trick kompletirao u 37. minuti golom za 5-0.

U nastavku smo vidjeli još dva gola, Di Maria je zabio u 78., a konačnih 7-0 postavio je Montiel u 87. minuti. GOLOVI

Što se tiče nogometaša koji su za reprezentaciju svoje zemlje postigli 100 ili više golova, vodeći je Cristiano Ronaldo sa 132 pogotka, drugi je Ali Daei (109), a Messi zasad ima 102 gola na svom reprezentativnom kontu.

Statistika kaže da je Lionel Messi već ranije dostigao ukupnu brojku od tisuću pogodaka ili asistencija u dosadašnjoj karijeri.