Premier League

Manchester United slavio protiv Chelseaja, poraz Cityja od Aston Ville

Crveni dio Manchestera proslavio je u srijedu pobjedu u engleskoj Premier ligi, United je proitv Chelseaja slavio rezultatom 2-1. Gradski rival Manchester City uknjižio je poraz od 0-1 na gostovanju kod Aston Ville.
Sport / Nogomet | 06. 12. 2023. u 23:30 Bljesak.info/Hina

Nogometaši Aston Ville zasluženo su pred svojim navijačima svladali Manchester City 1-0 u ogledu 15. kola engleske Premier lige.

Novu lošu i beskrvnu utakmicu odigrao je aktualni engleski prvak koji je nakon ovog poraza skliznuo na četvrto mjesto ljestvice. Preskočila ga je upravo Aston Villa koja ima dva boda više od sastava Josepa Guardiole.

Manchester City, pak, za prvim Arsenalom ima zaostatak od čak šest bodova.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Jamajčanin Leon Bailey u 74. minuti.

Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol odigrao je cijelu utakmicu za Manchester City, dok je Mateo Kovačić u igru ušao u 68. minuti umjesto Alvareza.

Sažetak utakmice OVDJE

United, drugi klub iz Manchestera, u ovom je kolu osvojio tri domaća boda nakon 2-1 pobjede protiv Chelseaja. Utakmica nije dobro počela za Manchester United jer u devetoj minuti Bruno Fernandes nije realizirao jedanaesterac.

Junak Manchester Uniteda, ne prvi put ove sezone, bio je Škot Scott McTominay koji je suparničku mrežu pogađao dva puta, u 19. i 69. minuti. Na drugoj strani jedini strijelac bio je Palmer, na kraju prvog dijela za tadašnjih 1-1.

Premda je domaćin bio bolji mogao je Chelsea u završnom dijelu susreta ugrabiti bod, ali je udarac Broje završio na okviru vrata.

Najzanimljiviji trenuci OVDJE

Nogometaši Liverpoola teško su osvojili očekivana tri boda na gostovanju kod Sheffield Uniteda gdje su slavili 2-0.

Premier liga, 15. kolo,

Srijeda:

Aston Villa - Manchester City 1-0 (Bailey 74)
Manchester United - Chelsea 2-1 (McTominay 19, 69 / Palmer 45)
Brighton - Brentford 2-1 (Gross 31, Hinshelwood 52 / Mbeumo 27-11m)
Crystal Palace - Bournemouth 0-2 (Senesi 25, Moore 90+2)
Fulham - Nottingham Forest 5-0 (Iwobi 30, 73, Jimenez 34, 54, Cairney 86)
Sheffield United - Liverpool 0-2 (Van Dijk 37, Szoboszlai 90+4)

Utorak:

Wolverhampton - Burnley 1-0 (Hee-Chan 42)
Luton - Arsenal 3-4 (Osho 25, Adebayo 49, Barkley 57 / Martinelli 20, Gabriel Jesus 45, Havertz 60, Rice 90+7)