Europska liga

Manchester United rutinirano dalje, Sevilla i Juventus također prošli

Manchester United, Sevilla, Feyenoord i Juventus plasirali su se u četvrtfinale Europske lige.
Sport / Nogomet | 16. 03. 2023. u 22:19 Bljesak.info

U uzvratnom dvoboju osmine finala Sevilla je u Istanbulu obranila prednost od 2-0 iz prve utakmice. Fenerbahče je pobijedio, ali je postigao samo jedan pogodak, što nije bilo dovoljno za preokret rezultata iz prvog dvoboja.

Strijelac je bio Ener Valencia u 41. minuti iz kaznenog udarca.

Ivan Rakitić je u ulozi kapetana vodio andaluzijsku momčad do 83. minute.

Ostane li vjerna tradiciji, Sevilla će ponovno biti pobjednik Europske lige. Naime, svaki put kad bi prošla u četvrtfinale, Sevilla je završila s pobjedničkim peharom u rukama, a to se dogodilo u četiri navrata (2014., 2015., 2016. i 2020.).

Manchester United je u Sevilli bez problema obranio prednost od 4-1 iz prvog dvoboja s Betisom, a za novu pobjedu momčadi Erika ten Haga pobrinuo se Marcus Rashford preciznim i snažnim udarcem s 25 metara u 56. minuti.

Juventus je slavio s 2-0 na gostovanju u Freiburgu za ukupnih 3-0 protiv njemačke momčadi.

Dušan Vlahović je u završnici prvog poluvremena realizirao kazneni udarac, a pritom je domaća momčad ostala i s igračem manje, jer je Gulde dobio drugi žuti karton zbog igranja rukom. GOLOVI

Za konačnih 2-0 strijelac je bio Federico Chiesa u petoj minuti sučevog dodatka na kraju utakmice.

Europska liga, rezultati uzvratnih utakmica osmine finala (raniji termin)

Betis - Manchester United 0-1 (Rashford 56)

(ukupan rezultat 5-1 za Manchester United)

Fenerbahče - Sevilla 1-0 (Valencia 41-11m)

(ukupan rezultat 2-1 za Sevillu)

Feyenoord - Šahtar Donjeck 7-1 (Gimenez 9, Kokču 24, 38-11m, Idrissi 49, 60, Jahanbakhsh 64, Danilo 67 / Kelsy 87)

(ukupan rezultat 8-2 za Feyenoord)

Freiburg - Juventus 0-2 (Vlahović 45-11m, Chiesa 90+5)

(ukupan rezultat 3-0 za Juventus)