Premier League

Manchester Cityju samo bod protiv Chelseaja

U posljednjem subotnjem susretu 25. kola engleske Premier lige nije bilo pobjednika, derbi dvoboj na Etihad stadionu između nogometaša Manchester Cityja i Chelseaja je završio 1-1.
Sport / Nogomet | 18. 02. 2024. u 00:46 Bljesak.info

Chelsea je odigrao vrlo dobru utakmicu u kojoj se pametno i gusto branio, ali je jednako tako bio ozbiljno opasan po domaćina u kontrama.

Jedna takva je okrunjena pogotkom za 1-0 gostiju u 42. minuti, a strijelac je bio Sterling, nekadašnji igrač Manchester Cityja.

Prava opsada gola gostiju iz Londona uslijedila je tek u završnici. Haaland je u 78. minuti promašio nemoguće, glavom je iz blizine pucao preko vrata, ali je Manchester City izjednačio pet minuta poslije.

S 15 metara je opalio Rodri i pogodio za 1-1. Premda je domaćin stvarao pritisak sve do kraja, do preokreta nije stigao.

Najzanimljiviji trenuci OVDJE

Manchester City je treći na ljestvici te ima četiri boda manje od Liverpoola, odnosno, dva manje od Arsenala. Momčad Josepa Guardiole ima i utakmicu manje. Chelsea je na 10. mjestu ljestvice.

Premier liga, 25. kolo:

Manchester City - Chelsea 1-1 (Rodri 83 / Sterling 42)
Burnley - Arsenal 0-5 (Odegaard 4, Saka 41-11m 47, Trossard 66, Havertz 78)
Fulham - Aston Villa 1-2 (Muniz 63 / Watkins 23, 56)
Newcastle - Bournemouth 2-2 (Gordon 58-11m, Ritchie 90+2 / Solanke 51, Semenyo 69)
Nottingham Forest - West Ham 2-0 (Awoniyi 45+5, Hudson-Odoi 90+4)
Tottenham - Wolverhampton 1-2 (Kuluševski 46 / Joao Gomes 42, 63)
Brentford - Liverpool 1-4 (Toney 75 / Nunez 35, MacAllister 55, Salah 68, Gakpo 86)