Premier League

Manchester City do pobjede iz penala u petoj minuti nadoknade

Nogometaši Manchester Cityja izbili su na vrh ljestvice engleskog nogometnog prvenstva dramatičnom 2-1 (1-1) domaćom pobjedom protiv Fulhama u susretu 14. kola do koje su došli golom iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi.
Sport / Nogomet | 05. 11. 2022. u 18:45 Bljesak.info/Hina

City je poveo golom Alvareza (17) te se činilo kako će upisati novu rutinsku pobjedu protiv novaka u ligi, ali situacija na terenu u potpunosti se izmijenila 10-ak minuta kasnije.

Joao Cancelo ramenom je u svom kaznenom prostoru odnio Wilsona, a sudac England je pokazao na bijelu točku za goste i isključio domaćeg braniča. Pereira (28-11m) je iskoristio kazneni udarac za 1-1, a Fulham je potom više od sat vremena s igračem više čuvao veliki bod.

Ipak, u trećoj minuti sudačke nadoknade Robinson je neoprezno zakačio po nozi De Bruynea niti pola metra unutar svog kaznenog prostora, a England je još jednom pokazao na bijelu točku, ovoga puta za domaće. Haaland (90+5-11m) je uz dosta sreće svladao Lena kojemu je lopta prošla ispod trupa za konačnih 2-1. GOLOVI

City sada ima 32 boda, jedan više uz utakmicu više od drugog Arsenala koji će u nedjelju gostovati kod Chelseaja. Fulham je osmi s 19 bodova.

U preostale tri utakmice igrane u isto vrijeme postignuto je čak 16 golova.

Leeds United je velikim preokretom na svom Elland Roadu stigao s 1-3 do 4-3 protiv Bournemoutha, do je Brighton and Hove Albion kao gost svladao Wolverhampton Wanderers s 3-2 okrenuvši zaostatak od 1-2. GOLOVI

Nottingham Forest i Brentford podijelili bodove igrajući 2-2, a domaći su se spasili poraza autogolom Jorgensena u šestoj minuti nadoknade. GOLOVI

REZULTATI 14. KOLA

Subota:

Leeds United - Bournemouth 4-3 (Rodrigo 3-11m, Greenwood 60, Cooper 68, Summerville 84 / Tavernier 7, Billing 19, Solanke 48)

Manchester City - Fulham 2-1 (Alvarez 17, Haaland 90+5-11m / Pereira 28-11m)

Nottingham Forest - Brentford 2-2 (Gibbs-White 20, Jorgensen 90+6-ag / Mbeumo 45+3-11m, Wissa 75)

Wolverhampton Wanderers - Brighton and Hove Albion 2-3 (Guedes 12, Ruben Neves 35-11m / Lallana 10, Mitoma 44, Gross 83)