Čekaju od 1992. godine

Luton Town na korak do sna

Protivnik u finalu bit će mu bolji nakon revanša Middlesbrougha i Coventryja, između kojih je prvi meč završio 0:0. Za prolaz Lutona zabili su Gabriel Osho u 10. i Tom Lockyer u 43. minuti.
Sport / Nogomet | 17. 05. 2023. u 11:59 Bljesak.info

Luton Town kao klub nikada nije igrao Premiership. Posljednji put je bio u društvu najboljih 1992. godine, nakon toga je tonuo, kako su godine prolazile sve dublje.

Danas je ovaj klub na pragu ulaska u društvo odabranih, udaljen je tek jednu utakmicu. U revanš susretu Championship play offa, Luton je protiv Sunderlanda na domaćem terenu slavio pobjedu 2:0 i tako nadoknadio poraz od 2:1 iz prvog susreta.

S obzirom na činjenicu da je Luton toliko godina čekao na ovu priliku razumljivo je slavlje njegovih navijača. Uz to ne treba zaboraviti kako plasman u Premiership vrijedi više od 100 milijuna eura.