Ludilo na Grbavici

Mladost s dva igrača manje zabila četiri gola, Željo izvukao bod!

Mladost je uzela bod Željezničaru na Grbavici, iako je trebala sva tri, jer je do 90. minute imala 4:2 prednost.
Sport / Nogomet | 10. 04. 2021. u 18:48 S.B. | Bljesak.info

Željezničar i Mladost odigrali su rijetko viđen susret, pogotovo u Premijer ligi. Završilo je 4:4, iako su gosti iz Doboja kod Kaknja vodili s 3:1 i 4:2. No, Željezničar je zabio dva gola u sudačkoj nadoknadi i barem uzeo bod.

Glavni akter utakmice bio je sudac Elvis Mujić iz Banovića koji je isključio dva igrača gostiju, Marka Žulja u 38. minuti, a Rijada Sadikua u 66., te dosudio jedanaesterac za Željezničar duboko u sudačkoj nadoknadi, kojeg je za 4:4 pretvorio Semir Štilić.

Mladost je do 10. minute imala 2:0 vodstvo, golovima Hadžića i Hiroša, prije nego je Ermin Zec smanjio u 16. na 1:2. Ipak, Nermin Hadžić je samo minutu kasnije doveo Mladost do prednosti od dva gola.

Nakon što su gosti ostali s devet igrača, Luka Juričić postiže gol za 3:2. Ipak, Mladost čak i s dva igrača manje postiže pogodak, preko Enesa Alića.

No, u prvoj minuti sudačke nadoknade Zec pogađa za 3:4, a u četvrtoj minuti Mujić svira jedanaesterac, zbog igranja rukom Alića, a Štilić pogađa za konačnih 4:4.