Premier League

Liverpool pobjedom protiv Watforda preskočio Manchester City

Nogometaši Liverpoola pobijedili su u 31. kolu engleske Premier lige na domaćem terenu Watford 2:0 (1:0) i tako, barem privremeno, došli na prvo mjesto ljestvice.
Sport / Nogomet | 02. 04. 2022. u 15:42 Bljesak.info

Iako su Redsi dominirali cijelim susretom, njihovi napadači su danas samo jednom poentirali izravno  iz igre. Ovog puta je izostalo i Salahove magije, ali sve je na koncu bilo zadovoljavajuće za ekipu Liverpoola.

U 22. minuti Diogo Jota postigao je prvi gol na utakmici glavom na asistenciju Joea Gomeza koji je u prvih 11 zamijenio nedovoljno oporavljenog Trenta Alexander-Arnolda.

Konačni rezultat postavio je Fabinho iz kaznenog udarca u 89. minuti. Bila je to 160. pobjeda Juergena Kloppa na klupi Liverpoola u 250 utakmica u Premier ligi.

Liverpool ima 72 boda na vrhu Premier lige, dok drugi Manchester City, koji od 16 sati igra utakmicu 31. kola protiv Burnleya, ima dva boda manje. Treći Chelsea ima 59 bodova.

U sljedećem kolu, 10. travnja, igra se veliki derbi između Manchester Cityja i Liverpoola.