Europska liga

Liverpool, Marseille, Roma i Villareal prošli dalje

Nogometaši Brightona, Sportinga, Freiburga, West Hama, Rennesa, Liverpoola, Marseillea, Toulousea, praške Slavije, Rome i Villareala prošli su dalje nakon utakmica 5. kola Europske lige u četvrtak.
Sport / Nogomet | 30. 11. 2023. u 23:40 Bljesak.info/Hina

Liverpool je s glatkih 4-0 na Anfieldu svladao LASK i osigurao prolaza iz skupine E.

Diaz, Gakpo (2) i Salah bili su strijelci za Redse.

Iz ove skupine je prošao i Toulouse, koji je kod kuće odigrao 0-0 s belgijskim Unionom.

Bayer Leverkusen je još ranije osigurao prolaz, a u gostućujoj pobjedi nad Hackenom (2-0), petoj zaredom, hrvatski reprezentativac Josip Stanišić je bio dvostruki asistent Victoru Bonifaceu i Robertu Schicku.

U istoj su skupini Molde i Qarabağ odigrali 2-2.

Juninho Vieira doveo je Azerbajdžance u vodstvo u 11. minuti, da bi Molde s dva pogotka Kristiana Eriksena (82, 87) privremeno okrenuo rezultat.

Konačnih 2-2 postigao je Bahlul Mustafazada u 90+5. minuti susreta.

U skupini G prošli su Slavija i Roma.

Praški sastav je slavio s 3-2 kod Šerifa u Moldaviji, dok je Roma odigrala 1-1 kod Servettea.

Václav Jurečka (19), Christos Zafeiris (78) i Muhamed Tijani (90+5) bili su strijelci za Spartu, a pogotke za Šerif postigli su Cristian Tovar (45+3) i Jerome Mbekeli (56).

Za rimsku ekipu pogodio je Romelu Lukaku u 21. minuti, a poravnao je Chris Bedia u 50.

Freiburg je u Njemačkoj nadigrao pirejski Olimpiakos s 5-0, te osigurao europsko proljeće, dok će se za prvo mjesto u skupini boriti s londonskim West Hamom, koji je golom Tomasa Součeka u 89. minuti s 1-0 slavio u Bačkoj Topoli.

Za Freiburg je tri gola zabio Austrijanac Michael Gregoritsch.

U zadnjem kolu West Ham dočekuje Freiburg, koji ima isti broj bodova.

Engleski Brighton je slavio i Ateni slavio kod AEK-a s 1-0 i osigurao europsko proljeće.

Za Engleze je zabio Portugalac Joao Pedro iz penala u 55. minuti, te će Brighton po prvi puta dočekati europske utakmice i na proljeće.

U drugoj utakmici Marseille je na svom Velodromeu svladao Ajax s 4-3 i prošao dalje.

Atalanta i Sporting su odigrali u Bergamu 1-1, ali su obje momčadi prošle dalje.

Gianluca Scamacca (23) je doveo Talijane u vodstvo, a izjednačio je Marcus Edwards u 56. minuti.

Poljski Rakow je u istoj skupini golom Johna Yeboaha (82) s 1-0 slavio kod Sturma u Austriji.

Rennes je u Mađarskoj s 3-0 nadigrao Maccabi Haifa i prošao dalje iz skupine F.

Villareal je osigurao proljeće pobjedom kod kuće nad Panathinaikosom (3-2).

Žuta podmornica povela je 3-0, a strijelci su bili Baena (29), Comesana (34) i Morales (47), da bi Grci golovima Palaciosa (66) i Ioannidisa (81) stigli na korak do poravnanja, ali više od toga nisu mogli.