Kvalifikacije

Liga prvaka: Ispali Rangers, Olympiacos, Genk i Spartak Moskva

Malmo, koji je eliminirao škotski Rangers, igrat će u 4. pretkolu protiv Ludogoreca koji je boljim izvođenjem 11-eraca izbacio Olympiacos rezultatom 6:3.
Sport / Nogomet | 11. 08. 2021. u 00:56 Bljesak.info

Hrvatski nogometaš Antonio Čolak bio je junak Malmoa koji je u dvije utakmice izbacio Rangerse i izborio play-off Lige prvaka.

Malmo je u utorak slavio u Škotskoj 2:1, istim rezultatom koji su slavili i u Švedskoj, a oba gola zabio je Antonio Čolak, i to u 53. i 58. minuti.

Švedski će sastav igrati u 4. pretkolu protiv Ludogoreca koji je boljim izvođenjem 11-eraca izbacio Olympiacos rezultatom 6:3.

Prva utakmica završila je u Grčkoj 1:1, da bi u Bugarskoj nakon 90 minuta bilo 2:2. U lutriji penala kod gostiju Valbuena je u prvoj seriji promašio cijeli gol, a Koki je udarac obranio Kristijan Kahlina.

Monaco predvođen trenerom Nikom Kovačem kod kuće je svladao prašku Spartu rezultatom 3:1, a svi pogotci na utakmici pali su u drugom dijelu.

Nije bilo bojazni za ekipu iz Kneževine, u prvoj su utakmici slavili s 2:0, tako da su uvjerljivih 5:1 u konačnici prošli dalje. Idući im protivnik Shakhtar koji je eliminirao belgijski Genk.

Rezultati trećeg pretkola:

Sheriff (Mol) - Crvena zvezda (Srb) 1:0 (Arboleda 45+2) (1:1)
Slavia (Češ) - Ferencvaros (Mađ) 1:0 (Masopust 36) (0:2)
Šahtar (Ukr) - Genk (Bel) 2:1 (L. Traore 27, Marcos Antonio 76 / Dessers 90) (2:1)
Ludogorec (Bug) - Olympiacos (Grč) 2:2 (Semedo 49-ag, Sotiriou 57-11m / M'Vila 31, El Arabi 68-11m) (1:1) - 11-erci: 4:1
Monaco (Fra) - Sparta (Češ) 3:1 (Martins 51, Golovin 56, Diop 82 / Karlsson 79) (2:0)
Midtjylland (Dan) - PSV (Niz) 0:1 (Bruma 90+3) (0:3)
Young Boys (Švi) - CFR Cluj (Rum) 3:1 (Siebatcheu 23, 42, Ngamaleu 25 / Omrani 4) (1:1)
Legia (Polj) - Dinamo Zagreb (Hrv) 0:1 (Franjić 20) (1:1)
Benfica (Por) - Spartak Moskva (Rus) 2.0 (Joao Mario 58, Jaremčuk 90+2) (2:0)
Rangers (Ško) - Malmo (Šve) 1:2 (Morelos 19 / Čolak 53, 58)